Ajankohtaista

Nyt on oikea aika valmistautua seurakuntavaaleihin. Vaalit ovat marraskuussa 2022. Tule mukaan ehdokkaaksi ja myös äänestämään vaaleissa. Kysy lisää seurakuntien yhteyshenkilöiltämme:

  • Hakunila: Jari Araneva, puh. 044 975 1565, jari.araneva@sekl.fi
  • Korso: Tarmo Pesonen, puh. 050 596 7013, tarmo.pesonen@hotmail.fi
  • Rekola: Markku Nieminen, puh. 040 723 7050, nieminen.markku@gmail.com
  • Tikkurila: Jarno Tepora, puh. 040 554 2807, jarno.tepora@helsinki.fi
  • Vantaankoski: Markku Laakso, puh. 040 862 1721, markku.t.laakso@gmail.com
  • Nurmijärvi: Mika Patjas, puh. 050 4655004, mika.patjas@elisanet.fi

Miten tulee toimia, jos haluaisit ehdokkaaksi meidän ehdokaslistallemme?
Ota yhteyttä nykyisiin luottamushenkilöihimme tai suoraan edellä mainittuihin yhteyshenkilöihimme. Voit myös lähettää lomakkeen sivuiltamme. Kun saamme viestisi, otamme pian yhteyttä! Mainitse viestissäsi myös seurakuntasi, jonka alueella asut.

Vuoden lopussa päättyvällä vaalikaudella Sanasta Elämään -yhdistyksellä on kaksi maallikkoedustajaa kirkolliskokoukseessa ja neljä edustajaa Helsingin hiippakuntavaltuustossa.

Sanasta Elämään ryhmä tekee työtä kirkkomme tulevaisuuden hyväksi. Koitukoon työmme siunaukseksi kirkollemme ja evankeliumin asialle.

Lue lisää ajatuksiamme blogeista.

Voit myös kysyä lisää ryhmästämme, lähetä meille sähköpostia info@sanastaelamaan.fi tai ota yhteyttä lomakkeella.

 

Praise-06-782013